Kapat× Telefon +90 (212) 569 00 80
TÜBİTAK proje başvurusu, https://eteydeb.tubitak.gov.tr/teydebanasayfa.htm adresinden yapılır. TÜBİTAK’ın özel sektörün Araştırma Geliştirme projeleri için verdiği destekler kapsamında tüm başvurular online olarak yapılmaktadır. Online başvuru prodis sistemi üzerinden yukarıda ki verdiğimiz linkten yapılmaktadır. 

Firmanın TÜBİTAK proje başvurusu yapmadan önce ilk olarak proje yürütücüsünün sisteme kayıt olması gerekmektedir. Proje yürütücüsü sisteme kayıt olduktan sonra öncelikle firma bilgilerini girmelidir. Firma bilgilerinin girişi tamamlandıktan sonra yeni proje başvurusu seçilerek proje başvurusuna başlanır. 

Proje başvurusu yaparken öncelikle hangi programa başvuru yapılacağı seçilmelidir. Online sistem üzerinden aşağıda ki projelere başvuru yapılabilmektedir. 

KOBİ’lerin veya Sanayi kuruluşlarının başvurabileceği bu program kapsamında firmaların gerçekleştirmiş oldukları Ar-Ge projelerine %60’a kadar hibe desteği sağlanmaktadır. Program ile ilgili detaylı bilgiye program başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KOBİ’lerin Ar-Ge projelerine %75 oranında hibe desteği sağlanmaktadır. Programın üst limiti 500.000 TL olup maksimum proje süresi 18 aydır. Program ile ilgili detaylı bilgiye program başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK’ın ülkemizin önceliklerine göre çağrı açarak belirlediği ve hibe desteği sağladığı programdır. Bu programı diğer programı diğerlerinden ayıran en temel özellik proje üst bütçelerinin çağrı bazlı belirleniyor olması ile ekstra %10 daha fazla hibe desteği sağlıyor olmasıdır. 

Program seçimi yapıldıktan sonra proje adının belirlenmesi ve ön kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. 

Bize Ulaşın

* Bilgi girişi zorunlu bilgileriniz